Miután a Budapest Főváros Kormányhivatala és Exkomcsik Somlói úti csapata pénzt és időt nem kímélve egyelőre elérte a BRFK Korrupciós Bűnözés Elleni Osztályánál a nyomozás megszüntetését a Somlói út 25. alatti ingatlanpanamával kapcsolatosan, rögtön nekiláttak, hogy tisztára sikálják a Somlói út 25/a alatti ingatlan és a törvénysértések sorozatával felépített ház tulajdoni lapját, vagyis töröltetni szeretnék a bűntetőeljárás tényének feljegyzését. Bizony érthető ez a nagy sietség ugyanis újabb jóhiszemű jogszerzők kerestetnek, hogy az ingatlanpanamával létrehozott ingatlan-nyilvántartási állapotot véletlenül se lehessen visszaállítani. Páljános András nagymenőnek ebben aztán igazán van tapasztalata. Emlékezzünk csak a selymes homokú balatoni Aranyföveny Kft. meg a Süttői bánya máig emlékezetes ügyeire. Végülis ezen a serénységen nem is kell csodálkozni, ilyen a dolog természete.
Amin viszont felakad az ember szemhéja az a hatóságok magatartása. Úgy tűnik, ma Magyarországon csak az a bűncselekmény, amit bizonyos politikai körök annak ítélnek. Nem lehet ám akárki bűnöző, csak úgy magától, természetténél fogva, saját elhatározásából. Ez nem elegendő. Politikai akarat és jóváhagyás is kell hozzá. Nem akarok közhelyes lenni, de egy régi mondás szerint "csak az a korrupció, amiből kihagynak bennünket" mondta egy-két évvel ezelőtt egy akkor még ellnzékben lévő politikus.
Beszéltek az emberek mindenfajta politikai alkukról, piacok felosztásáról. Gondoljunk csak a parkolási társaságok áldásos működésére. Éveken át szedték a sápot a budapesti autósoktól, amíg ki nem derült, hogy az egész rendszer alkotmányellenes volt. Hurrá!!! Kimondta az Alkkotmánybíróság, hogy éveken át alkotmányellenesen büntettek, sarcoltak bennünket. Már majdnem katarzis lett a vége az alkotmánybírósági döntésnek, amikor kiderült, hogy a JOGBIZTONSÁG érdekében a tolvaj parkolós cégeknek egyfillért sem kell visszafizetni. Ebben az országban rendkívül fontos minden tolvaj és rabló JOGBIZTONSÁGA, és persze SZEMÉLYISÉGI jogai. És mi van velünk szegény pórnéppel, akit ronggyá bírságolnak, büntetnek és akiknek a nyakán európa egyik legnagyobb közalkalmazotti herebandája élősködik, elszívva az 50 év kommunisra rendszerét követően alig éledező és most még válsággal is sújtott emberek maradék életerejét utolsó filléreit.
Úgy tűnik, azért kormányzattól, politikai színezettől függetlenül van bizonyos kontinuitás ennek az "elvnek" a követésében. A Somlói úton egyébként az elmúlt évek során rendkívüli jelenségeket észleltek. Természetfeletti jelenségeket, amire egyelőre sem a hatóságok, sem a tudósok, de a helyi lakosok sem találják a magyarázatot. A Somlói úton ugyanis közigazhgatási "fekete lyuk" keletkezett, és egyre sűrősődő anyaggá kezd összeállni, és edződni. Itt nem érvényesülnek a törvények, nem működik a közigazgatás még a járdán parkoló gépkocsikat sem büntetik. Csak egy dologra kellene odafigyelni. A "fekete lyukak" a végén mindent beszippantanak...
Továbbra is várjuk olvasóink leveleit, tapasztalatait és elméletetit arra vonatkozóan, hogy kik is lehetnek a Somlói út 25. alattiak, akik eddig minden hatósági eljárást képesek voltak megszüntetni, még a rendőrségi és ügyészségi eljárást is kontrolljuk alatt tartották....
Emlékszem egy olasz sorozatra, "Polip" vagy ilyesmi volt a neve, az olasz maffiáról szólt, amelynek mindenhová elért a keze. Nagyon sajnáltam az olaszokat, arra gondoltam borzasztó lehet ilyen országban élni. De abban a sorozatban volt néhány rendőr, ügyész és bíró aki VÁLTOZTATNI akart a fennálló helyzeten és küzdött egy jobb, tisztességesebb világért.
Nos, közben mi rendszert váltottunk és reménykedtünk, hogy minden jobb és tisztességesebb lesz. Sajnos nem így történt. Magyarországot behálózta a korrupció, mindent és mindenkit bebáboz mint a "Nyolcadik utas" aki megpróbál fellépni ellene. És sajnos hazánkban még egyetlen rendőrt, ügyészt és bírót sem láttam aki küzdene ez ellen a mindent felfaló és végül az egész nemzetet elpusztító korrupción alapuló hálózat ellen. Helyette igyekeznek besimulni, felettesüknek megfelelni, szívességet tenni. Fő a karrier, és a "jó kapcsolatok karbantartása" a többi nem érdekes.
Így aztán nem csoda, ha a nyomozó nem találja a bűncselekményre utaló nyomokat, véletlenül sem tesz fel kényelmetlen kérdéseket a tanúként kihallgatott elkövetőknek, inkább úgy tesz, mint aki nem érti az egészet. Nem a bűncselekményt hanem az azt mentő körülményeket keresi. Az ügyész sem akarja a bűnt üldözni, csak akkor ha van politikai megrendelés. Megrendelő hiányában nem dolgozik és féloldalban intézi el a panaszos nyolcoldalas, részéletes beadványait. Akár azt is mondhatná:
nyomozz magad ha eredményt akarsz! Fizess adót, de nyomozz magad...
A Somlói úti maffia most már azt gondolja nyugodtan aludhat, de a népmesékben mindig a végén jön a csattanó...
2012. február 28., kedd
2012. február 22., szerda
Ezt az unokáink is látni fogják
Azt mondják rendszerváltás van. De hol?
Budapesten a Somlói út 25. alatt semmi nem változik. A régi rendszer régi nótája pár pillanatra ugyanott tekert, mint régi lemezjátszó, majd az új rendszer ugyanott folytatja a nótát, ahol a régi abba hagyta.
Semmis okiratokkal keletkeztetett telken, megépült egy ház, és közben semmi sem úgy van, ahogy kellene lennie, és ahogy mondják, hogy van.
2009-ben indult PJ Holding Kft (Páljános András a tulajdonosa és ügyvezetője, aki a Reneszánsz Zrt igazgatósági tagja is egyben) építési engedélye elleni per, és nem fogják elhinni, 2012-ben jutott oda a bíróság, hogy kitűzte az első tárgyalást. De mit nem ad az Isten, az első tárgyalás megtartásának is akadálya van, a bíró személyes akadálya, és a bíróságon nincs más bíró. Ez van, bíróhiánnyal nem lehet mit kezdeni. 3 év után ott tart az úgy, hogy még egyetlen tárgyalás sem volt.
De már semmin sem kell csodálkozni, erre felé bármi lehet, és annak ellenkezője.
A Budapesti XI. Önkormányzattól a (Budapesti!) Fővárosi Bírósághoz az iratakta közel 2 évig "utazott".
És ezt sem találta furcsának a törvény "őre", az ügyészség.
Igaz, a kaptár csoport által kreált - csalás és közokirat-hamisítás tárgyában folyt - sorozat irataktája erősen plágiumgyanús, mert ugyanaz a legfelsőbb bírósági ítélet van benne ezer példányban sokszorosítva, amelyből a Legfőbb Ügyészség főosztályvezetője azt vélte kiolvasni, hogy az aktív óvás akadályát képezi.
Érdekes, hogy a másik legfelsőbb bírósági ítélet valami miatt nem volt olyan népszerű a kaptár csoportnál.
Az viszont teljesen érthető, hogy a sorozat részvevői sem kedvelik, ugyanis új eljárást rendelt el. De a Fővárosi Földhivatal - tudják ugyanaz a szakjogász, aki a semmis okiratokat bejegyzehetővé nyilvánította - egész egyszerűen hanyagolt a Legfelsőbb Bíróságnak azt az ítéltét, amelyikben az új eljárást elrendelték. Több hónapig is törte a fejét azon, mit is tegyen. És a végén kitalálta: ketté szeli a Legfelsőbb Bíróság ítéletét - addig is évül a csalás, - majd azt mondja ismét "adminisztratív hiba történt", ezért az elsőfokú földhivatali határozatot "kiegészítjuk", mert a perfeljesgzést is ki kell takarítani a PJ Kft telkéről, hogy újabb "jóhiszemű jogszerző" útját állja a jogszerű helyzet visszaállításának.
A Legfelsőbb Bíróság is érdekes módját találta annak, hogyan kerülje ki a semmis okiratok kérdését, pedig saját jogegységi határozata szerint a semmisség olyan elsődleges kérdés, amit a bíróság hivatalból vizsgál. Érthető is, hiszem semmis okiratra jogot alapítani, kötelezettséget telepíteni LEHETETLEN!
Magyarországon csupán 150.000.000 Ft-os telket lehet keletkeztetni semmis okirattal!
Azért az LB egy mondatban kikerülte a semisség vizsgálatát.
Azt az egy egyértelmű mondatot pedig nem találta a legfőbb ügyészségi ügyésznő, Bakonyi Ágnes az ítéletben, hogy mellőzi annak a földhivatali határozatnak(a Fővárosi Földhivatal 30153-8/2006 számú határozata, amelyen alapul a semmis okiratokat bejegyző 55302/1/2005. számú földhivatali határozat) a vizsgálatát, amelyről később maga a Fővárosi Földhivatal elismerte, hogy törvénysértő.
Nem igaz, hogy az aktív óvás nem volt benyújtható a semmis okiratokat bejegyző határozat ellen. Az aktív óvásnak semmilyen akadálya nem volt, és jelenleg sincsen, ugyanis a semmis okiratokat bejegyző földhivatali határozatot semmilyen bíróság nem vizsgálta felül.
A semmis okiratok bűncselekmény útján kerültek bejegyzésre, a bűncselekmény pedig mindaddig nem évül el, míg a semmis okiratokkal bejegyzett jog vagy tény fennáll a közhiteles ingatlan-nyilvántartásban.
A közhiteles ingatlan-nyilvántartásnak annyi! Már megint Strasbourgtól, na meg az Európai Bíróságtól várjuk a pofont...
Hoppá! Nem ez volt az eset a Reneszánsz Zrt vezetője érdekeltségi körébe tartozó Aranyfőveny Kft is? Ott is végső soron a jóhiszemű jogszerzőt játszották.
Micsoda véletlenek ezek! De ha egyszer egy üzlet beindul, nincs az a pénz, amit ne fizetnék egy következő jóhiszemű jogszerzésért...különösen, ha nem is kell érte tenni semmit, csak pályázni egyszemélyes pályázatoknál "megfelelő helyen", "megfelelő időben"...
Budapesten a Somlói út 25. alatt semmi nem változik. A régi rendszer régi nótája pár pillanatra ugyanott tekert, mint régi lemezjátszó, majd az új rendszer ugyanott folytatja a nótát, ahol a régi abba hagyta.
Semmis okiratokkal keletkeztetett telken, megépült egy ház, és közben semmi sem úgy van, ahogy kellene lennie, és ahogy mondják, hogy van.
2009-ben indult PJ Holding Kft (Páljános András a tulajdonosa és ügyvezetője, aki a Reneszánsz Zrt igazgatósági tagja is egyben) építési engedélye elleni per, és nem fogják elhinni, 2012-ben jutott oda a bíróság, hogy kitűzte az első tárgyalást. De mit nem ad az Isten, az első tárgyalás megtartásának is akadálya van, a bíró személyes akadálya, és a bíróságon nincs más bíró. Ez van, bíróhiánnyal nem lehet mit kezdeni. 3 év után ott tart az úgy, hogy még egyetlen tárgyalás sem volt.
De már semmin sem kell csodálkozni, erre felé bármi lehet, és annak ellenkezője.
A Budapesti XI. Önkormányzattól a (Budapesti!) Fővárosi Bírósághoz az iratakta közel 2 évig "utazott".
És ezt sem találta furcsának a törvény "őre", az ügyészség.
Igaz, a kaptár csoport által kreált - csalás és közokirat-hamisítás tárgyában folyt - sorozat irataktája erősen plágiumgyanús, mert ugyanaz a legfelsőbb bírósági ítélet van benne ezer példányban sokszorosítva, amelyből a Legfőbb Ügyészség főosztályvezetője azt vélte kiolvasni, hogy az aktív óvás akadályát képezi.
Érdekes, hogy a másik legfelsőbb bírósági ítélet valami miatt nem volt olyan népszerű a kaptár csoportnál.
Az viszont teljesen érthető, hogy a sorozat részvevői sem kedvelik, ugyanis új eljárást rendelt el. De a Fővárosi Földhivatal - tudják ugyanaz a szakjogász, aki a semmis okiratokat bejegyzehetővé nyilvánította - egész egyszerűen hanyagolt a Legfelsőbb Bíróságnak azt az ítéltét, amelyikben az új eljárást elrendelték. Több hónapig is törte a fejét azon, mit is tegyen. És a végén kitalálta: ketté szeli a Legfelsőbb Bíróság ítéletét - addig is évül a csalás, - majd azt mondja ismét "adminisztratív hiba történt", ezért az elsőfokú földhivatali határozatot "kiegészítjuk", mert a perfeljesgzést is ki kell takarítani a PJ Kft telkéről, hogy újabb "jóhiszemű jogszerző" útját állja a jogszerű helyzet visszaállításának.
A Legfelsőbb Bíróság is érdekes módját találta annak, hogyan kerülje ki a semmis okiratok kérdését, pedig saját jogegységi határozata szerint a semmisség olyan elsődleges kérdés, amit a bíróság hivatalból vizsgál. Érthető is, hiszem semmis okiratra jogot alapítani, kötelezettséget telepíteni LEHETETLEN!
Magyarországon csupán 150.000.000 Ft-os telket lehet keletkeztetni semmis okirattal!
Azért az LB egy mondatban kikerülte a semisség vizsgálatát.
Azt az egy egyértelmű mondatot pedig nem találta a legfőbb ügyészségi ügyésznő, Bakonyi Ágnes az ítéletben, hogy mellőzi annak a földhivatali határozatnak(a Fővárosi Földhivatal 30153-8/2006 számú határozata, amelyen alapul a semmis okiratokat bejegyző 55302/1/2005. számú földhivatali határozat) a vizsgálatát, amelyről később maga a Fővárosi Földhivatal elismerte, hogy törvénysértő.
Nem igaz, hogy az aktív óvás nem volt benyújtható a semmis okiratokat bejegyző határozat ellen. Az aktív óvásnak semmilyen akadálya nem volt, és jelenleg sincsen, ugyanis a semmis okiratokat bejegyző földhivatali határozatot semmilyen bíróság nem vizsgálta felül.
A semmis okiratok bűncselekmény útján kerültek bejegyzésre, a bűncselekmény pedig mindaddig nem évül el, míg a semmis okiratokkal bejegyzett jog vagy tény fennáll a közhiteles ingatlan-nyilvántartásban.
A közhiteles ingatlan-nyilvántartásnak annyi! Már megint Strasbourgtól, na meg az Európai Bíróságtól várjuk a pofont...
Hoppá! Nem ez volt az eset a Reneszánsz Zrt vezetője érdekeltségi körébe tartozó Aranyfőveny Kft is? Ott is végső soron a jóhiszemű jogszerzőt játszották.
Micsoda véletlenek ezek! De ha egyszer egy üzlet beindul, nincs az a pénz, amit ne fizetnék egy következő jóhiszemű jogszerzésért...különösen, ha nem is kell érte tenni semmit, csak pályázni egyszemélyes pályázatoknál "megfelelő helyen", "megfelelő időben"...
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)