2012. március 23., péntek

Folyamatosan nyomon követjük a Somlói Út Közigazgatási Fekete Lyuk helyzetét.

Ennek az  ingatlanpanamának a végkifejlete ugyanis szükségszerűen a bíróságon teljesedik ki, amely a magyar bírói és végrehajó hatalomban uralkodó zűrzavaros állapotok hű tükörképe, akár ezen állapotok  "állatorvosi lovának" is tekinthető.

Nem véletlenül vizsgálódik nálunk a Velencei Bizottság, gondok vannak a bírói függetlnséggel, mint ahogyan a közigazgatási eljárások tisztaságával és pártatlanságával is.

Az oligarchák befolyása már régen elérte és behálózza  valamennyi hatalmi ágat, a korrució felszámolása senkinek sem érdeke, leszámítva azt a mintegy  kilencmillió ötszázezer embert, aki kimarad belőle és akinek lassan a havi utazási  bérlet megvásárlása, a közműdíjak kifizetése is megoldhatatlan gondot okoz. Ha szükséges ezek az oligarchák elérik, hogy számukra kedvező törvények szülessenek. Ha pedig a számuka egyébként kedvező jogi szabályozás ellenére sem érték el törvényesen céljukat, akkor beavatkoznak a peres eljárásokba is. Minden be van csatornázva.

A legtöbb dolog természetesen a múltban dőlt el, amikor még a jelenlegi sztárügyvédek egy évfolyamon vagy egy kollégiumban koptatták a feneküket a jelenlegi bírákkal, ügyészekkel. A megbízható kapcsolatok mindig a múltban gyökereznek. Miután Páljános András megbízta a peres üggyel a Jutasi Ügyvédi Irodát - tudják, amelyik "Hagyó Miklós ártatlanságában" bízik (Jutasiék védik Hagyó Miklóst is) -  már borítékolni lehetett, hogy melyik tanácshoz fog kerülni az ügy. Így is történt.

És azIngatlanpanama Kazinczy utcai, Reneszánsz Zrt - Páljános András párost érintő része kapcsolódik-e Hagyó Miklóshoz és Hunwaldhoz, azt vajon vizsgálta már az ügyészség?

A  Somlói út 25. szám alatti társasház udvarából  leválasztott százötvén millió értékű Somlói út 25/a alatti ingatlan földhivatali bejegyzése során  minden lehetséges ingatlan-nyilvántartási szabályt áthágott a Földhivatal, természetesen minden következmény nélkül. Tehette, mert a nagy tiszteletű Legfelsőbb Bíróság pontot tett a közigazgatási eljárás végére és mindent a legnagyobb rendben talált.  Ennek a  bölcs bírói tanácsnak elnöke Buzinkay Zoltán bíró úr, akinek kezei alól már eddig is számos, szakmai körökben megdöbbenést keltő ítélet került ki.

Előadó bírója az ügynek az alkotmánybírói babérokra vágyó Patyi András volt, aki láthatóan értette az ügy lényegét és tisztában volt mindazokkal  a súlyos törvénysértésekkel melyet a közigazgatási eljárás során a földhivatali ügyintézők elkövettek. Ennek ellenére a telekmegosztást bejegyző határozatokat nem helyezték hatályon kívül, szakmailg  ismét súlyosan kifogásolható ítélet született. Megjegyzem Patyi sem lett alkotmánybíró....   Patyi kénytelen volt beérni egy jóval kisebb presztizsű, a jogi pálya szempontjából mellékvágányt jelentő beosztással.( Helyére a tanácsban  az a Lomnici Zoltán került, akivel láthatóan nem tud mit kezdeni a Legfelsőbb Bíróság mióta leköszönt az Országos Igazságszolgáltatási Tanács éléről, és annyira jelentéktelenné és vállalhatatlanná vált, hogy még az állami MTV ripotjából  kiretusálták, nem kis vihart kavarva.

Láthatólag az egész ügy le volt zsírozva, ügyesen megkonstruált koncepció mentén sikerült kihozni a Reneszánsz Zrt. tulajdonos Páljános Andrásnak és a nyakig MSZMP-MSZP Vas (alias Vass) családnak  megfelelő ítéletet. Lám, a politikai baloldal és a hazáért aggódó jobb oldalnak mondott társulás milyen jól együttműködik amikor a pénz megszerzésére kell szövetkezni, amikor a "lé" a tét. http://index.hu/belfold/budapest/2012/03/06/tarlost_es_rogant_egyutt_szivatja_az_eu/

De térjünk vissza nagy tiszteletű Buzinkay bíró úrhoz, aki a Somlói út 25. ingatlan-megosztási ügyében  ismét egy rendkívül aggályos ítéletet hozott. Mi is a probléma ezzel az ítélettel. Hát csupán annyi, hogy ingatlan-nyilvántartási ügyben kérelmet csak létező jogalany nyújthat be. Az a Somlói út 25/B társasház pedig, amelyet még meg sem alapítottak, bejegyzési kérelme is  csupán széljegyen szerepelt, nem létező jogalany, ezért nincsen fellebbzési joga sem.

A lényeges dolgok általában nagyon egyszerűek, mint a fapapucs.
Hasonlóan egyszerű és átlátható tény, hogy olyan ingatlant megosztani nem lehet, melyet banki jelzálogjog bejegyzés folytán elidegenítési és terhelési tilalom terhel, az ezzel  ellentétes szerződések pedig semmisek. Ezért semmis a Somlói út 25/B alapító okirat módosítása és az ezzel kapcsolatos telekmegosztási megállapodás.  Ezt még Legfelsőbb Bírósági bíráknak is illene tudniuk.

Hát, Buzinkay bíró úr ilyen ítéleteket szokott hoznihttp://www.hidasi.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=63&Itemid=5 ... és ezt a bírói kollégium csendes morgással tűri évek óta.
Bizony egyeseknek jó is az, ha vannak olyan bírák, akik nevüket adják kétes ítéletekhez, náluk "megcsinálhatók" a kényes ügyek. Ezt nevezik nálunk bírói függetlenségnek.

Remélem a Velencei Bizottság nem erre a fajta függetlenségre gondol.

Nincsenek megjegyzések: