2012. szeptember 11., kedd

Néztem valamelyik reggel a Hír TV-t. Erről a rossz szokásomról csak nehezen, tudatosan vagyok képes leszokni. Még abban az időben ragadt rám ez a rossz szokás, amikor valamilyen megmagyarázhatatlan okból, 2006 tájékán úgy gondoltam, hogy a demokrácia utolsó hangja ez a TV csatorna. Azóta persze jött  a kijózanodás. Ideje felébredni csipkerózsika álomból. Ez egy nagyon furcsa demokrácia. A FIDESZ és Orbán Viktor szerint hamarosan befejeződik a nagy mű. 2013-2014 -re új alapokra kerül az ország. Van új alaptörvény és lesz új közigazgatás, új bíróságok és új ügyészségek. Ismét orrunk elé rakták a répát. A jelszó a változás. Ebben reménykedünk 20 éve, miközben a helyzet, a demokrácia helyzete és életünk minősége egyre csak romlik.

Orbán szerint lesz új közigazgatás. Kérem tisztelettel, akkor mi ez, ami most működik? Az még a régi?
A hír arról szólt, hogy letartóztatták Portik Tamást. Azt a Portikot, aki kidobó emberből nőtte ki magát az Energol Rt. igazgatójává és tett szert rövid idő alatt hatalmas vagyonra. Aztán körözték, bújkált, de a rendőrség nem akadt a nyomára. Mindenki azt gondolta Amerikában van, pedig végig itthon volt. Ki-be járkált az országból, de a rendőrség valahogy mégsem tudta elfogni. Mára kiderült magasrangú rendőröket fizetett le, azok sikálták tisztára az utat előtte. Gyakorlatilag, akiknek feladata lett volna az elfogása, azok fedezték rejtőzködését.
Megdöbbentő Portik élettársa édesanyjának, Riskó Irénnek valamelyik hírcsatornán közreadott interjúja. Azt állítja, ha Portiknak akart üzenni valamit, csak bement a rendőrségre és biztos lehetett abban, hogy amit ott elmondott az órákon belül eljut a körözött személyhez. Hát így működött Magyarországon a bűnüldözés. És vannak annak igen komoly jelei, hogy továbbra is így működik.
Portikot valószínűleg csak azért tartóztatták le, mert most éppen a konkurens bűnözői csoportnak vannak erősebb kormányzati kapcsolatai. Aki éppen hatalmon van, az bármit megtehet.

A Portik ügy bűnügyi kezelése rendkívül sok hasonlóságot mutat a Somlói út 25. alatti ingatlanpanama, a földhivatali maffia elleni eljárás kezeléséhez. A földhivatali bűnszervezet éveken át dolgozott a Somlói út 25. alatti ingatlanpanama elsimításán. Voltak földhivatali perek, polgári perek, ügyészi óvás, rendőrségi nyomozás. Ami biztos: az ingatlan -nyilvántartásba semmis okiratokkal  bejegyezték egy 150.000.000 Ft értékű telek eválasztását, és ezt a telket fénysebességgel értékesítették Páljános Andrásnak, a Reneszánsz Zrt. tulajdonos vezérigazgatójának, akinek cége minden eszközt megragadva, törvénytelen eljárásokban építési- és használatbavételi engedélyt szerzett  a kibundázott telekre. A rendőrség pedig számos feljelentés ellenére  semmilyen bűncselekményre utaló jelet  vagy bizonyítékot nem talált. Pedig csak a tulajdoni lapokat kellett volna szakértő szemmel megnézni. Minden  a legnagyobb rendben van tehát?

A végeredmény: Magyarországon semmis okiratokra alapítottan lehet tulajdonjogot szereni, és lehet tulajdonjogot megszüntetni. Az ügyről és annak részleteiről természetesen teljes tájékoztatást kapott a Budapest Főváros Kormányhivatalának vezetője, Pesti Imre kormánybiztos és kabinetfőnöke a Csepi Lajost is kiszolgált Rikker Emília. Vizsgálatot is elrendeltek, melynek eredménye : Grand Zero.
A panaszosokra írt válaszlevelükből csupán annyi derül ki, hogy valamit találtak, de a munkáltató részéről történő felelősségrevonás már nem lehetséges, ezt kizárja a közalkalmazotti törvény mert szerintük  minden határidő letelt. Ez persz nem igaz, mert Budapest Főváros Földhivatalának vezetője, Borsay Tamás ellen az eljárás lefolytatható lenne, de vele szemben nem kívánnak fellépni. Valaki érti ezt?

Persze most jut eszembe, hogy semmi sem véletlen. A Somlói út 25. hátsó telekszomszédja  a Globex-ház. Tudják, arról a Globexről van szó melyszoros üzleti kapcsolatokat ápolt az Energol-al. Portiknak ma is van korábbi Energol tulajdonban lévő ingatlana. Úgy látszik a hely szelleme kísért.

  A földhivatali bűnszervezet  továbbra is büntetlenül működik, az"új" fideszes közigazgatás tűri és támogatja. Ameddig ez így lesz, addig senkinek az ingatlan vagyona nincsen biztonságban.
Magyarul: jelenleg Magyarországon nincsen sem jogbiztonság, sem vagyonbiztonság.

Felvetődött Gyárfás Tamás neve is az ügyben, akitől Portik nagyértékű budai villát vásárolt(?) Persze, hogy a vásárlás valóban adásvétel volt-e vagy valamilyen más üzletet, esetleg elszámolást takart arra talán a további nyomozás fog fényt deríteni.